9 هکتار از مزارع میبد زیر کشت زعفران رفت

فروشگاه اینترنتی تخصصی زعفران زعفرانت

  1. خانه
  2. بلاگ
  3. 9 هکتار از مزارع میبد زیر کشت زعفران رفت

9 هکتار از مزارع میبد زیر کشت زعفران رفت

9 هکتار از مزارع میبد زیر کشت زعفران رفت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میبد از اختصاص 9 هکتار از مزارع این شهرستان به کشت زعفران خبر داد.

صدر پورکوثری با بیان این که زعفران یک گیاه کم آبخواه است، گفت: در راستای توسعه سطح زیرکشت گیاهان کم آب‌خواه، 9 هکتار از اراضی شهرستان میبد به کشت گیاه زعفران اختصاص داده شده است.

وی این محصول را جایگزین مناسبی برای گیاهان پر آب‌خواهی نظیر یونجه، هندوانه، خربزه و دیگر محصولات جالیزی در شهرستان میبد خواند و گفت: خوشبختانه منطقه صدرآباد ندوشن در این شهرستان دارای شرایط آب و هوایی مناسب‌تری برای کشت زعفران است.

به گفته این مسئول، شش هکتار از اراضی زیرکشت این محصول در بخش صدرآباد ندوشن است و خوشبختانه از محصول دارای کیفیت بالایی برخوردار است.

پورکوثری تصریح کرد: گیاه زعفران یک گیاه پنج ساله و کم‌آب‌خواه است که اوج باردهی آن از سال سوم آغاز می‌شود و در سال تنها دو تا سه مرتبه نیاز به آبیاری دارد و نیروی انسانی برای آن نیز تنها در موقع برداشت مورد نیاز است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: زمان کاشت این محصول شهریور تا اوایل مهر‌ماه و زمان برداشت محصول نیز نیمه اول آبان‌ماه است.

مدیر جهادکشاوری میبد شرایط مناسب آب و هوایی صدرآباد ندوشن را باعث گسترش کشت این گیاه در منطقه دانست و گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی مطلوب امسال پیش‌بینی می‌شود میزان برداشت این محصول نسبت به سال گذشته بیشتر باشد.

پورکوثری در پایان نیز به برخی مشکلات کشاورزان این بخش در شهرستان میبد اشاره و از ان جمله افزایش ۳۰ درصدی قیمت پیاز زعفران نسبت به سال گذشته و مشکلات واردات آن از دیگر شهر‌ها مانند قرنطینه و مسائل بهداشتی پیاز زعفران، همچنین خرده مالکی کشاورزی در میبد و وجود واسطه‌ها و دلالان، را نام برد.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

به‌راحتی این صفحه را به دوستان خودتان معرفی کنید!
مطالب بعدی را از دست ندهید!
تمام مطالب زعفرانت، در واقع یک سری مشاوره‌های رایگان هستند که از تحقیقات و تجربیات ده‌ها زعفران‌کار، زعفران‌فروش و زعفران‌پژوه برگرفته شده؛ برای شما که می‌خواهید درباره زعفران بیشتر بدانید. بنابراین اگر علاقه‌مند به دنبال کردن جدیدترین مطالب زعفرانت هستید، ما این کار را برایتان آسان‌تر کرده‌ایم. با عضویت در خبرنامه زعفرانت، همیشه شما را در جریان تازه‌ترین مطالبی که منتشر می‌کنیم، قرار می‌دهیم. در اینصورت هیچ مطلبی را از دست نخواهید داد.
آیکون نظر خودتان را درباره این مطلب بنویسید
captcha
=
برگشت به بالا