نمایشگاه آنوگا، فرصتی مناسب برای توسعۀ صادرات موادغذایی

فروشگاه اینترنتی تخصصی زعفران زعفرانت

  1. خانه
  2. بلاگ
  3. نمایشگاه آنوگا، فرصتی مناسب برای توسعۀ صادرات موادغذایی

نمایشگاه آنوگا، فرصتی مناسب برای توسعۀ صادرات موادغذایی

نمایشگاه آنوگا، فرصتی مناسب برای توسعۀ صادرات موادغذایی

بهمن حسین‌زاده؛ مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه موادغذایی آلمان (آنوگا) را فرصت مناسبی برای توسعۀ صادرات موادغذایی ایرانی دانست.

بهمن حسین‌زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران که به منظور بازدید از نمایشگاه موادغذایی آنوگا ۲۰۱۹ در کلن آلمان حضور یافته است، گفت: ما در صدمین دورۀ نمایشگاه آنوگا که به صورت دوسالانه برگزار می‌شود حضور مؤثری داشته‌ایم.

او به حضور «26 شرکت ایرانی» در این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: ما شرکت‌های قوی صادرکننده کشور در حوزۀ خشکبار، پسته و زعفران را در آنوگا شرکت دادیم و این نمایشگاه فرصتی شد تا این شرکت‌ها با طرف‌های تجاری‌شان در غالب جلسات B۲B مذاکره داشته باشند و به تفاهم نهایی دست یابند. از این طریق بر میزان صادرات موادغذایی ایران نیز افزوده شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور با بیان اینکه هماهنگی در برپایی پاویون ایران در آنوگا ۲۰۱۹ بر عهدۀ شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج. ا. ایران بوده است، خاطرنشان کرد: از طرف دیگر، یارانۀ لازم به ۲۶ شرکت ایرانی برای حضور در این نمایشگاه نیز از سوی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی پرداخته شده تا این شرکت‌ها تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران در آنوگا حضور یابند.

بهمن حسین‌زاده ادامه داد: شرکت‌های ایرانی در‌ این نمایشگاه حضور مؤثری داشته‌اند و شاهد استقبال چشمگیر شرکت‌های موثر آلمانی و متخصصین این حوزه بودیم که در پاویون ایران حضور داشته‌اند.

بهمن حسین‌زاده از برگزاری جلساتی با مسئولان نمایشگاه آنوگا در روز آخر این نمایشگاه خبر داد و عنوان کرد: در این جلسات مکان‌یابی خوبی برای پاویون جمهوری اسلامی ایران خواهیم داشت و تلاش می‌کنیم تا بر متراژ این غرفه برای دورۀ بعدی افزوده شود. زیرا برنامۀ ما این است که در دورۀ بعدی آنوگا، صادرکنندگان بیشتری از ایران را شرکت دهیم، چون صادرکنندگان موادغذایی ما ظرفیت و پتانسیل ویژه‌ای دارند. همچنین تعداد زیادی از شرکت‌های فعال ما در این زمینه، آمادۀ حضور در آنوگا هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور تصریح کرد: یکی از راه‌هایی که ما می‌توانیم بر تعداد شرکت‌کنندگان ایرانی در آنوگا بیفزاییم، طراحی و غرفه‌سازی پاویون است. در این نمایشگاه، مطالعاتی بر پاویون کشور‌هایی مانند مصر، ایتالیا، یونان، ترکیه و ژاپن که در زمینه تولید موادغذایی قدرتمند هستند انجام دادیم. پاویون این کشور‌ها به صورت کانتینری بود که باید از آن‌ها الگوبرداری شود.

او گفت: سیستم تقسیم‌بندی پاویون ما مشکل دارد و برای اینکه بتوانیم در دورۀ بعد، صادرکنندگان بیشتری را در این نمایشگاه شرکت دهیم. برنامۀ ما این خواهد بود که «100 شرکت ایرانی» در آنوگا حضور یابند.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در ادامه به نقش قوی آلمان در برگزاری نمایشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: آلمان یک کشور با صنعت و اقتصاد قوی است که بیشترین تعداد نمایشگاه‌ها را در دنیا برگزار می‌کند. ارزش افزوده‌ای که از برگزاری این نمایشگاه‌ها فراهم می‌شود می‌تواند موتور محرک اقتصاد آلمان باشد.

بهمن حسین‌زاده با اشاره به این نکته که «7.000 شرکت» از «190 کشور جهان» در نمایشگاه آنوگا ۲۰۱۹ حضور دارند، خاطرنشان کرد: از نقاط برجسته در برگزاری این نمایشگاه، وجود «سالن رجیستری» در آن بود که ما هم تلاش خواهیم کرد در نمایشگاه بین‌المللی ایران، «سالن رجیستری» زیبایی طراحی کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین به قیمت بلیط ورودی آنوگا نیز اشاره کرد و اظهارداشت: بلیط ورودی این نمایشگاه «70 یورو» تعیین شده در حالی که بلیط ورودی به نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران «2 هزار تومان» قیمت گذاری شده است. این قیمت گران بلیط برای نمایشگاه موجب می‌شود که تنها افراد متخصص از سراسر جهان در این نمایشگاه حضور یابند.

او ادامه داد: همچنین برگزاری این نمایشگاه موجب شده که هتل‌های شهر‌های اطراف کلن نیز همه مملو از جمعیت باشد که این نشان از ایجاد رونق در کسب‌وکار شهر‌های اطراف نمایشگاه دارد.

نکتۀ جالب توجه دیگر در آنوگا این است که از همۀ موارد، حتی کاتالوگ‌های نمایشگاه یا دفترچه‌های جلسات B۲B نیز، درآمد ایجاد کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران تصریح کرد: ما ایده‌های نو و بسیاری را از نمایشگاه آنوگا کسب کردیم که امیدواریم بتوانیم در برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و خارجی از این ایده‌ها بهره‌مند شویم.

او در پایان به دیدارهایش با همتایان خارجی نیز اشاره کرد و گفت: در جریان حضور بنده در این نمایشگاه، دیدار‌های بسیار مفید و مؤثری نیز با مسئولان نمایشگاهی آلمان و دیگر کشور‌های جهان همچون فرانسه نیز برگزار شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به‌راحتی این صفحه را به دوستان خودتان معرفی کنید!
مطالب بعدی را از دست ندهید!
تمام مطالب زعفرانت، در واقع یک سری مشاوره‌های رایگان هستند که از تحقیقات و تجربیات ده‌ها زعفران‌کار، زعفران‌فروش و زعفران‌پژوه برگرفته شده؛ برای شما که می‌خواهید درباره زعفران بیشتر بدانید. بنابراین اگر علاقه‌مند به دنبال کردن جدیدترین مطالب زعفرانت هستید، ما این کار را برایتان آسان‌تر کرده‌ایم. با عضویت در خبرنامه زعفرانت، همیشه شما را در جریان تازه‌ترین مطالبی که منتشر می‌کنیم، قرار می‌دهیم. در اینصورت هیچ مطلبی را از دست نخواهید داد.
آیکون نظر خودتان را درباره این مطلب بنویسید
captcha
=
برگشت به بالا