کشت زعفران برای نخستین بار در مهاباد

فروشگاه اینترنتی تخصصی زعفران زعفرانت

  1. خانه
  2. بلاگ
  3. کشت زعفران برای نخستین بار در مهاباد

کشت زعفران برای نخستین بار در مهاباد

کشت زعفران برای نخستین بار در مهاباد

مسئول مرکز جهاد کشاورزی مکریان شرقی مهاباد گفت: به منظور صرفه جویی در منابع آبی و حفظ اکولوژیک منطقه برای نخستین بار زعفران در روستا‌های خورخوره و تنگ بالکه از توابع بخش مرکزی مهاباد بعنوان الگو کشت شد.

 

 یونسی، با اشاره به اینکه کشت زعفران در پنج هزار مترمربع سطح زیر کشت آغاز شده است، افزود: این گیاه دارویی نیازی به نهاده های شیمیایی ندارد و شرایط اقلیمی منطقه به لحاظ خاکی ظرفیت کشت زعفران در منطقه را دارد.

 

وی تصریح کرد: به دلیل  گلدهی زودرس زعفران در طول ۱۵ روز و جایگزینی مناسب برای محصولات پر آب بر، کشت این محصول در منطقه مهاباد به کشاورزان پیشنهاد می شود.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما مهاباد

به‌راحتی این صفحه را به دوستان خودتان معرفی کنید!
مطالب بعدی را از دست ندهید!
تمام مطالب زعفرانت، در واقع یک سری مشاوره‌های رایگان هستند که از تحقیقات و تجربیات ده‌ها زعفران‌کار، زعفران‌فروش و زعفران‌پژوه برگرفته شده؛ برای شما که می‌خواهید درباره زعفران بیشتر بدانید. بنابراین اگر علاقه‌مند به دنبال کردن جدیدترین مطالب زعفرانت هستید، ما این کار را برایتان آسان‌تر کرده‌ایم. با عضویت در خبرنامه زعفرانت، همیشه شما را در جریان تازه‌ترین مطالبی که منتشر می‌کنیم، قرار می‌دهیم. در اینصورت هیچ مطلبی را از دست نخواهید داد.
آیکون نظر خودتان را درباره این مطلب بنویسید
captcha
=
برگشت به بالا