کشت زعفران برای نخستین بار در مهاباد

فروشگاه اینترنتی تخصصی زعفران زعفرانت

  1. خانه
  2. بلاگ
  3. کشت زعفران برای نخستین بار در مهاباد

کشت زعفران برای نخستین بار در مهاباد

کشت زعفران برای نخستین بار در مهاباد

مسئول مرکز جهاد کشاورزی مکریان شرقی مهاباد گفت: به منظور صرفه جویی در منابع آبی و حفظ اکولوژیک منطقه برای نخستین بار زعفران در روستا‌های خورخوره و تنگ بالکه از توابع بخش مرکزی مهاباد بعنوان الگو کشت شد.

 

 یونسی، با اشاره به اینکه کشت زعفران در پنج هزار مترمربع سطح زیر کشت آغاز شده است، افزود: این گیاه دارویی نیازی به نهاده های شیمیایی ندارد و شرایط اقلیمی منطقه به لحاظ خاکی ظرفیت کشت زعفران در منطقه را دارد.

 

وی تصریح کرد: به دلیل  گلدهی زودرس زعفران در طول ۱۵ روز و جایگزینی مناسب برای محصولات پر آب بر، کشت این محصول در منطقه مهاباد به کشاورزان پیشنهاد می شود.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما مهاباد

0 از 5
مطالب جذاب بعدی را از دست ندهید!
تمام مطالب زعفرانت، در واقع یک سری مشاوره‌های رایگان هستند که از تحقیقات و تجربیات ده‌ها زعفران کار، زعفران فروش و زعفران پژوه ایرانی برگرفته شده؛ برای شما که می‌خواهید دربارۀ زعفران بیشتر بدانید. بنابراین اگر علاقه مند به دنبال کردن جدیدترین مطالب زعفرانت هستید، ما این کار برایتان سریع‌تر و آسان‌تر کرده‌ایم. با عضویت در خبرنامه یا کانال تلگرام، همیشه شما را بلافاصله در جریان تازه‌ترین مطالبی که در زعفرانت منتشر می‌کنیم، قرار می‌دهیم. در اینصورت هیچ مطلبی را از دست نخواهید داد.
عضویت در کانال تلگرام
دیدگاه خودتان را ثبت کنید.
captcha
=
دسته‌بندی‌های موضوعی مقالات برای دسترسی سریع‌تر
برگشت به بالا