رشد ۱۵ درصدی تولید طلای سرخ در راه است

فروشگاه اینترنتی تخصصی زعفران زعفرانت

  1. خانه
  2. بلاگ
  3. رشد ۱۵ درصدی تولید طلای سرخ در راه است

رشد ۱۵ درصدی تولید طلای سرخ در راه است

رشد ۱۵ درصدی تولید طلای سرخ در راه است

علی حسینی گفت: با توجه به افزایش سطح زیر کشت و بارندگی‌های اخیر پیش‌بینی می‌شود تولید زعفران نسبت به سال قبل، حداقل 10% تا 15% افزایش یابد.

علی حسینی؛ عضو شورای ملی زعفران، دربارۀ آخرین تحولات بازار طلای سرخ اظهار کرد: با توجه به آغاز فصل برداشت زعفران طی چند روز آینده، تمامی خریداران منتظر محصول نو هستند و تا زمانی که زعفران نو به بازار عرضه نشود، نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی راجع به قیمت داشت.

وی حداقل نرخ هر کیلو زعفران را «6.500.000 تومان» تا «7.000.000 تومان» و حداکثر «9.000.000 تومان» الی «10.000.000 تومان» اعلام کرد.

علی حسینی تولید زعفران را مساعد ارزیابی کرد و گفت: با توجه به آن که بزرگترین تولیدکنندۀ زعفران در دنیا به شمار می‌رویم، از این رو با رفع موانع صادراتی و مهیا کردن شرایط صادرات به بزرگترین صادرکننده تبدیل خواهیم شد.

وی با انتقاد از عرضۀ هر مثقال زعفران با نرخ «70.000 تومان» الی «80.000 تومان» در بازار خرده‌فروشی بیان کرد: با توجه به قیمت‌های فعلی، هر کیلو زعفران، حداکثر هر مثقال محصول از بهترین نوع، با نرخ «50.000 تومان» الی «60.000 تومان» باید در مغازه‌ها عرضه شود.

علی حسینی دربارۀ آخرین وضعیت صادرات طلای سرخ گفت: بنابر آمار، صادرات زعفران از ابتدای سال به دلیل موانع صادرات و بخشنامه‌های خلق‌الساعه روند کاهشی داشته است که با دریافت «9%» مالیات بر ارزش افزودۀ صادرات، پیش‌بینی می‌شود این روند ادامه یابد؛ چرا که طی ۴۰ سال اخیر، صادرات به سبب رونق تولید در مناطق محروم، معاف از مالیات بوده است.

علی حسینی در پایان از رشد حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصدی تولید زعفران خبر داد و گفت: با توجه به بارندگی‌های اخیر و افزایش سطح زیر کشت، همه ساله تولید نسبت به سال قبل خود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش دارد که با استمراد شرایط مساعد اقلیمی و نبود ناپایداری‌های جوی اعم از سرما و بارش‌های رگباری، پیش‌بینی می‌شود میزان افزایش تولید، بالاتر از این رقم‌ باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به‌راحتی این صفحه را به دوستان خودتان معرفی کنید!
مطالب بعدی را از دست ندهید!
تمام مطالب زعفرانت، در واقع یک سری مشاوره‌های رایگان هستند که از تحقیقات و تجربیات ده‌ها زعفران‌کار، زعفران‌فروش و زعفران‌پژوه برگرفته شده؛ برای شما که می‌خواهید درباره زعفران بیشتر بدانید. بنابراین اگر علاقه‌مند به دنبال کردن جدیدترین مطالب زعفرانت هستید، ما این کار را برایتان آسان‌تر کرده‌ایم. با عضویت در خبرنامه زعفرانت، همیشه شما را در جریان تازه‌ترین مطالبی که منتشر می‌کنیم، قرار می‌دهیم. در اینصورت هیچ مطلبی را از دست نخواهید داد.
آیکون نظر خودتان را درباره این مطلب بنویسید
captcha
=
برگشت به بالا