افزایش 12 هکتاری سطح زیر کشت زعفران در سیستان و بلوچستان

فروشگاه اینترنتی تخصصی زعفران زعفرانت

  1. خانه
  2. بلاگ
  3. افزایش 12 هکتاری سطح زیر کشت زعفران در سیستان و بلوچستان

افزایش 12 هکتاری سطح زیر کشت زعفران در سیستان و بلوچستان

افزایش 12 هکتاری سطح زیر کشت زعفران در سیستان و بلوچستان

مدیر باغی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: امسال با توجه به استقبال کشاورزان پیش بینی می شود 12 هکتار به سطح زیر کشت زعفران در سیستان و بلوچستان اضافه و سطح زیر کشت زعفران به 34 هکتار برسد.

اردشیر شهرکی امروز اظهار کرد: کشت زعفران در سال زراعی جاری بدلیل گرمای هوا با تأخیر دو هفته ای مواجه شده وعملا کار کشت زعفران از دهه اول مهر آغاز شده و تا آخر دهه دوم مهرماه ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: پیاز زعفران مورد نیازتوسط این مدیریت با مشارکت بهره برداران از استان خراسان جنوبی و خراسان رضوی تهیه و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

این مقام مسئول گفت: کشت زعفران در سه سال اخیر رشد قابل ملاحظه ای داشته و در حال حاضر سطح زیرکشت زعفران در استان ۲۲هکتار میباشد که ۹هکتار آن بارور است.

شهرکی اذعان داشت: در سال زراعی گذشته ۴۵ کیلوگرم سرگل زعفران در سیستان و بلوچستان تولید شده است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به نیاز کم آبی زعفران تأکید کرد عمده عملکرد زعفران از سال سوم بعد بوده و تا ۶سال برداشت اقتصادی خواهد داشت.

 

منبع: خبرگزاری فارس

به‌راحتی این صفحه را به دوستان خودتان معرفی کنید!
مطالب بعدی را از دست ندهید!
تمام مطالب زعفرانت، در واقع یک سری مشاوره‌های رایگان هستند که از تحقیقات و تجربیات ده‌ها زعفران‌کار، زعفران‌فروش و زعفران‌پژوه برگرفته شده؛ برای شما که می‌خواهید درباره زعفران بیشتر بدانید. بنابراین اگر علاقه‌مند به دنبال کردن جدیدترین مطالب زعفرانت هستید، ما این کار را برایتان آسان‌تر کرده‌ایم. با عضویت در خبرنامه زعفرانت، همیشه شما را در جریان تازه‌ترین مطالبی که منتشر می‌کنیم، قرار می‌دهیم. در اینصورت هیچ مطلبی را از دست نخواهید داد.
آیکون نظر خودتان را درباره این مطلب بنویسید
captcha
=
برگشت به بالا