افزایش 17 درصدی برداشت زعفران

فروشگاه اینترنتی تخصصی زعفران زعفرانت

  1. خانه
  2. بلاگ
  3. افزایش 17 درصدی برداشت زعفران

افزایش 17 درصدی برداشت زعفران

افزایش 17 درصدی برداشت زعفران

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: پیش بینی می شود دو هزار و 700 کیلو گرم زعفران از مزارع استان یزد برداشت شود.

اکبر شیخ علیشاهی، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به نزدیک بودن فصل برداشت زعفران گفت: پیش بینی می‌شود امسال دو هزار و ۷۰۰ کیلو گرم زعفران در استان یزد برداشت شود که نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش خواهد داشت.

او افزود: ۷۳۴ هکتار از مزارع استان یزد زیر کشت زعفران است که شهرستان بهاباد بیشترین سهم تولید طلای سرخ را در استان دارد و شهرستان‌های بافق، مهریز و ابرکوه نیز به ترتیب دیگر تولیدکنندگان عمده این محصول در استان محسوب می‌شوند.

شیخ علیشاهی با بیان اینکه استان یزد رتبه هفتم تولید زعفران در کشور را دارد، اظهار داشت: پارسال سطح زیر کشت زعفران در استان یزد ۱۰۰ هکتار افزایش داشت و امسال نیز همین میزان افزایش پیش بینی شده است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی یزد افزود: برای تامین پیاز و کاشت زعفران در استان یزد ۵۵ میلیون تومان به کشاورزان تسهیلات پرداخت می‌شود.

زعفران، گیاهی کم آبخواه است که بازدهی هفت ساله داشته و پس از آن برای بازدهی دوباره باید مجدداً پیاز آن کشت شود. 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به‌راحتی این صفحه را به دوستان خودتان معرفی کنید!
مطالب بعدی را از دست ندهید!
تمام مطالب زعفرانت، در واقع یک سری مشاوره‌های رایگان هستند که از تحقیقات و تجربیات ده‌ها زعفران‌کار، زعفران‌فروش و زعفران‌پژوه برگرفته شده؛ برای شما که می‌خواهید درباره زعفران بیشتر بدانید. بنابراین اگر علاقه‌مند به دنبال کردن جدیدترین مطالب زعفرانت هستید، ما این کار را برایتان آسان‌تر کرده‌ایم. با عضویت در خبرنامه زعفرانت، همیشه شما را در جریان تازه‌ترین مطالبی که منتشر می‌کنیم، قرار می‌دهیم. در اینصورت هیچ مطلبی را از دست نخواهید داد.
آیکون نظر خودتان را درباره این مطلب بنویسید
captcha
=
برگشت به بالا