کمتر از 7% محصولات استان خراسان‌جنوبی ‌فرآوری می‌شود

فروشگاه اینترنتی تخصصی زعفران زعفرانت

  1. خانه
  2. بلاگ
  3. کمتر از 7% محصولات استان خراسان‌جنوبی ‌فرآوری می‌شود

کمتر از 7% محصولات استان خراسان‌جنوبی ‌فرآوری می‌شود

کمتر از 7% محصولات استان خراسان‌جنوبی ‌فرآوری می‌شود

محمدصادق معتمدیان؛ استاندار خراسان‌جنوبی گفت: خراسان‌جنوبی قطب تولید زعفران و زرشک در دنیاست که از خام فروشی این محصولاتِ با ارزش رنج می‌برد، چرا که از 90% تولیدات این محصولات، کمتر از 7% از آن فرآوری می‌شود.

محمدصادق معتمدیان، در همایش ملی روز روستا و عشایر، اظهار کرد: در بحث توسعۀ روستایی برنامه‌ها و اقدامات ارزشمند و شاخصی صورت گرفته است که روستاهای کشور را از محرومیت درآورده و در زمینه‌هایی همچون ریشه‌کنی بی‌سوادی، رکورد جهانی به دست آورده‌ایم.

وی افزود: مؤلفه‌های توسعۀ درون‌زا، توسعه و تکمیل زنجیره‌های اقتصادی مزیت‌دار روستایی و احیای دانش بومی روستاها با بهره‌گیری از آن، در بهبود معیشت روستایی و کارآفرینی با استفاده از آن، از جمله مؤلفه‌های توسعۀ نرم‌افزاری روستایی است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه ایجاد مشاغل نوین و کسب‌وکارهای دانش بنیان، جلوگیری از خام‌فروشی و احیاء و بروز‌رسانی سنت‌های عشایری است، گفت: در شرایط حال حاضر، مسئله اشتغال در صدر مسائل توسعۀ نرم‌افزاری روستایی است و چنانچه روی اشتغال روستایی و برگشت نیروی کار به روستاها تمرکز نکنیم، سیاست‌ها و اقدامات دیگر نیز باطل خواهد ماند.

معتمدیان با اشاره به اینکه رشد فیزیکی و مادی، لزوماً ضامن اشتغال آفرینی روستاها نیست، تصریح کرد: از نظر راهبردی می‌توان گفت مهم‌ترین راهبرد مبارزه با مهاجرت روستایی، خام‌فروشی محصولات و تولیدات روستایی، ایجاد و گسترش فعالیت‌های ارزش‌آفرین در روستاها است که باعث توسعه و تمهید نظام محلی و نوآوری در کسب‌و‌کارهای روستایی است.

وی ادامه داد: استان خراسان‌جنوبی قطب تولید زعفران و زرشک در دنیاست که از خام‌فروشی این محصولات با ارزش رنج می‌برد، چرا که از 90% تولیدات این محصولات، کمتر از 7% از آن، فرآوری می‌شود.

معتمدیان یادآور شد: با تکیه بر همت مضاعف و مدیریت جهادی نیروهای دولتی و بخش خصوصی و نهادهای امنیتی در اشتغال تحول روستایی، برنامه‌ها و راهبردهایی اجرا می‌شود که لازم است بطور جدی پیگیری کنیم.

منبع: قطره

به‌راحتی این صفحه را به دوستان خودتان معرفی کنید!
مطالب بعدی را از دست ندهید!
تمام مطالب زعفرانت، در واقع یک سری مشاوره‌های رایگان هستند که از تحقیقات و تجربیات ده‌ها زعفران‌کار، زعفران‌فروش و زعفران‌پژوه برگرفته شده؛ برای شما که می‌خواهید درباره زعفران بیشتر بدانید. بنابراین اگر علاقه‌مند به دنبال کردن جدیدترین مطالب زعفرانت هستید، ما این کار را برایتان آسان‌تر کرده‌ایم. با عضویت در خبرنامه زعفرانت، همیشه شما را در جریان تازه‌ترین مطالبی که منتشر می‌کنیم، قرار می‌دهیم. در اینصورت هیچ مطلبی را از دست نخواهید داد.
آیکون نظر خودتان را درباره این مطلب بنویسید
captcha
=
برگشت به بالا