تولید 1500 تن گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری

فروشگاه اینترنتی تخصصی زعفران زعفرانت

  1. خانه
  2. بلاگ
  3. تولید 1500 تن گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری

تولید 1500 تن گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری

تولید 1500 تن گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری

هزار و ۵۰۰ تن محصولات گیاهی دارویی در سال زراعی جاری در چهارمحال و بختیاری تولید شد.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان گفت: هم اکنون سطح زیر کشت گیاهی دارویی استان از 60 هکتار در سال 92 به یکهزار و 500 هکتار افزایش یافته است.

ابراهیم شیرانی رویش 400 گونه گیاه دارویی در استان را نشانه مستعد بودن منطقه برای توسعه تولید این گونه های مثمر دانست و افزود: هم اکنون بخش عمده ای از مزارع کم آب و سطح اراضی شیبدار شهرستان های مختلف استان به زیر کشت گیاهان دارویی از جمله زعفران و گل محمدی رفته است.

وی گفت: با اختصاص 20 هکتار زمین زراعی استان به محصول زعفران، امسال بیش از 800 کیلوگرم زعفران برداشت شده و متوسط برداشت در هر هکتار با توجه به آموزش، ترویج و حمایت دولتی به چهار کیلوگرم رسیده است.

شیرانی افزود: با توجه به کاهش آب سفره های زیرزمینی و بروز کم آبی، با رویکرد سیاست تغییر الگوی کشت در استان و ترغیب کشاورزان به تولید محصولات کم آب بر، برداشت محصول گل محمدی، زعفران و موسیر در چهارمحال و بختیاری در مقایسه باسال های  گذشته 15 درصد افزایش یافته است.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: سطح زیر کشت محصول گل‌ محمدی از ۲۵۰ هکتار در2 سال گذشته به 650 هکتار افزایش یافته و در سال زراعی جاری در هر هکتار سه تن محصول گل محمدی مرغوب برداشت شده است.

شیرانی با اشاره به اینکه هر هکتار از اراضی گیاهان دارویی برای دو تا سه نفر شغل مستقیم ایجاد می کند، گفت: اگر چه اشتغال زایی در این حوزه به صورت فصلی و مقطعی است اما با درآمد زایی بالا و توجیه‌ پذیری اقتصادی همراه است.

66 هزار بهره بردار سالانه بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات باغی، زراعی، دامی و شیلاتی را در چهارمحال و بختیاری تولید می کنند

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

به‌راحتی این صفحه را به دوستان خودتان معرفی کنید!
مطالب بعدی را از دست ندهید!
تمام مطالب زعفرانت، در واقع یک سری مشاوره‌های رایگان هستند که از تحقیقات و تجربیات ده‌ها زعفران‌کار، زعفران‌فروش و زعفران‌پژوه برگرفته شده؛ برای شما که می‌خواهید درباره زعفران بیشتر بدانید. بنابراین اگر علاقه‌مند به دنبال کردن جدیدترین مطالب زعفرانت هستید، ما این کار را برایتان آسان‌تر کرده‌ایم. با عضویت در خبرنامه زعفرانت، همیشه شما را در جریان تازه‌ترین مطالبی که منتشر می‌کنیم، قرار می‌دهیم. در اینصورت هیچ مطلبی را از دست نخواهید داد.
آیکون نظر خودتان را درباره این مطلب بنویسید
captcha
=
برگشت به بالا