طلای سرخ ارزان شد/صادرات زعفران تعریفی ندارد

فروشگاه اینترنتی تخصصی زعفران زعفرانت

  1. خانه
  2. بلاگ
  3. طلای سرخ ارزان شد/صادرات زعفران تعریفی ندارد

طلای سرخ ارزان شد/صادرات زعفران تعریفی ندارد

طلای سرخ ارزان شد/صادرات زعفران تعریفی ندارد

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران، از کاهش قیمت طلای سرخ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حدأقل قیمت هر کیلو زعفران ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و حدأکثر قیمت آن ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

وی افزود: با توجه به کاهش قدرت خرید و مصرف زعفران در سبد خانوار ناشی از شرایط فعلی اقتصاد، قیمت زعفران نسبت به دی ماه ۳ تا ۴ درصد کاهش یافته است.

میری درباره آینده بازار زعفران گفت: اگرچه شرایط کشور به گونه‌ای است که امکان پیش بینی قیمت وجود ندارد، اما میزان تقاضا برای خرید زعفران در بازار‌های داخلی و صادراتی در حدی نیست که منجر به افزایش قیمت شود.

نایب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه صادرات زعفران تعریفی ندارد، بیان کرد: در حال حاضر صادرات زعفران به کشور‌های چین، هنگ کنگ و ویتنام به سبب شیوع بیماری کرونا کاهش یافته است که با رفع این چالش هم طبق روال همه ساله میزان صادرات در اسفند روبه کاهش است.

میری در پایان درباره آخرین وضعیت صادرات زعفران تصریح کرد: بنابر آمار ۱۰ ماهه گمرک میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ درصد کاهش یافته است که بنابر روال همه ساله، صادرات این محصول طی ماه‌های بهمن و اسفند کاهشی خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به‌راحتی این صفحه را به دوستان خودتان معرفی کنید!
مطالب بعدی را از دست ندهید!
تمام مطالب زعفرانت، در واقع یک سری مشاوره‌های رایگان هستند که از تحقیقات و تجربیات ده‌ها زعفران‌کار، زعفران‌فروش و زعفران‌پژوه برگرفته شده؛ برای شما که می‌خواهید درباره زعفران بیشتر بدانید. بنابراین اگر علاقه‌مند به دنبال کردن جدیدترین مطالب زعفرانت هستید، ما این کار را برایتان آسان‌تر کرده‌ایم. با عضویت در خبرنامه زعفرانت، همیشه شما را در جریان تازه‌ترین مطالبی که منتشر می‌کنیم، قرار می‌دهیم. در اینصورت هیچ مطلبی را از دست نخواهید داد.
آیکون نظر خودتان را درباره این مطلب بنویسید
captcha
=
برگشت به بالا