سطح زیر کشت زعفران در تربت جام افزایش یافت

فروشگاه اینترنتی تخصصی زعفران زعفرانت

  1. خانه
  2. بلاگ
  3. سطح زیر کشت زعفران در تربت جام افزایش یافت

سطح زیر کشت زعفران در تربت جام افزایش یافت

سطح زیر کشت زعفران در تربت جام افزایش یافت

مدیر جهاد کشاورزی تربت‌جام سطح زیر کشت زعفران این شهرستان را شامل چهار هزار و ۷۴۵ هکتار مزرعه بارور و ۲۳۵ هکتار غیربارور ذکر و بیان کرد: کشت زعفران در تربت‌جام به صورت پراکنده است با این وجود به ازای هر هکتار کشت این محصول ۱۵۰ نفرروز از مرحله کاشت تا برداشت زعفران مشغول کار می‌شوند.

اصغر خوشخو افزود: عملکرد گل زعفران در کشتزارهای تربت‌جام سال زراعی گذشته در هر هکتار به ۵۰۰ کیلوگرم رسید و در مجموع ۱۶ تن و ۴۷۵ کیلوگرم زعفران خشک در این شهرستان برداشت و روانه بازارهای مصرف شد.

وی ادامه داد: کشت زعفران با توجه به نیاز کمتر به آب با استقبال شدید کشاورزان روبرو شده و به همین خاطر تامین کودهای شیمیایی و ریزمغذی مورد نیاز، استفاده از روشهای نوین آبیاری، مبارزه با علفهای هرز، جلوگیری از چرای دام در مزارع و ارائه راهنماییها و توصیه‌های فنی در راستای حمایت از زعفرانکاران صورت می‌گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی تربت‌جام همچنین از توزیع ۳۰۰ تن انواع کود بین زعفرانکاران این خطه خبر داد و ادامه داد: برداشت این محصول همه ساله از اوایل آبان آغاز و تا اواسط آذر ماه ادامه می‌یابد. ظرف سه سال اخیر این شهرستان به عنوان یکی از قطبهای تولید زعفران در خراسان رضوی محسوب می‌شود

وی گفت: همچنین سال زراعی جاری در سطح ۳۰ درصد از کشتزارهای تربت‌جام مبارزه با آفات و بیماریهای گیاهی صورت گرفته است

۶۵ درصد جمعیت شهرستان تربت‌جام  به کشاورزی و دامپروری مشغول هستند، این شهرستان ۱۱ هزار بهره بردار  بخش کشاورزی دارد. سالانه  ۳۰ نوع محصول زراعی و ۲۵ نوع محصول باغی در تربت‌جام  تولید می‌شود

مرکز شهرستان ۲۵۰ هزار نفری تربت جام در فاصله ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران

به‌راحتی این صفحه را به دوستان خودتان معرفی کنید!
مطالب بعدی را از دست ندهید!
تمام مطالب زعفرانت، در واقع یک سری مشاوره‌های رایگان هستند که از تحقیقات و تجربیات ده‌ها زعفران‌کار، زعفران‌فروش و زعفران‌پژوه برگرفته شده؛ برای شما که می‌خواهید درباره زعفران بیشتر بدانید. بنابراین اگر علاقه‌مند به دنبال کردن جدیدترین مطالب زعفرانت هستید، ما این کار را برایتان آسان‌تر کرده‌ایم. با عضویت در خبرنامه زعفرانت، همیشه شما را در جریان تازه‌ترین مطالبی که منتشر می‌کنیم، قرار می‌دهیم. در اینصورت هیچ مطلبی را از دست نخواهید داد.
آیکون نظر خودتان را درباره این مطلب بنویسید
captcha
=
برگشت به بالا