باقیمانده مطالبات زعفران‌کاران تا پایان امسال تسویه می‌شود

فروشگاه اینترنتی تخصصی زعفران زعفرانت

  1. خانه
  2. بلاگ
  3. باقیمانده مطالبات زعفران‌کاران تا پایان امسال تسویه می‌شود

باقیمانده مطالبات زعفران‌کاران تا پایان امسال تسویه می‌شود

باقیمانده مطالبات زعفران‌کاران تا پایان امسال تسویه می‌شود

حسین شیرزاد، مدیر‌عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، درباره خرید حمایتیزعفران و نگرانی تولید‌کنندگان از بابت زمان پرداخت بهای این محصول تحویلی به سازمان افزود: هدف از خرید حمایتی زعفران را، جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان، تداوم تولید این محصول به منظور افزایش اشتغال‌زایی، انطباق کامل این محصول با الگوی کشت اقلیم خشک ایران، عدم رقابت آن با گیاهان زراعی، بهاره و تابستانه ها در مصرف آب و نیروی کارو ارتقای قیمت این محصول به جایگاهی مطابق شان و ارزش آن در بازارهای جهانی عنوان کرد.

وی اظهارداشت: سازمان تعاون روستایی ایران به درخواست زعفران‌کاران و بر اساس تکالیف محوله از سوی وزارت جهاد کشاورزی، پس از هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه کشور به نمایندگی از دولت با بهره‌گیری از تجربیات سنوات قبل، مبادرت به خرید زعفران با قیمت‌های حمایتی حدود دو برابر قیمت روز این محصول در بازار می کند.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران یادآور شد: عملیات خرید حمایتی زعفران در سه استان خراسان رضوی، جنوبی و شمالی که به ترتیب تولیدکنندگان عمده این محصول در سطح کشور هستند، انجام شد.

شیرزاد اظهارداشت: خرید حمایتی زعفران در سال ۹۶ در شرایط افت قیمت از کشاورزان به میزان حدود ۶۸ تن انجام شد که عمده مطالبات کشاورزان در اوایل خرداد ۱۳۹۷ تسویه شده بود.

وی ادامه داد: این زعفران بیش از انجام آزمایش های فیزیکی و شیمیایی و اطمینان از کیفیت آن به طور مستقیم از تولیدکنندگان خریداری شده و پس از بسته‌بندی در کیسه‌های پلاستیکی مخصوص، طبقه‌بندی و هر کدام دارای یک بار کد چهار وجهی است که همه مشخصات کمی و کیفی محتوی نایلون را برای خریداران مشخص می کند.

وی گفت: باتوجه به تجربه تعاون روستایی در سنوات قبل، این زعفران در انبارهای مخصوص با قفسه‌ بندی های ویژه و در شرایط دمایی و رطوبتی استاندارد نگهداری می‌شود، به نحوی که همه اقدامات لازم و مورد نیاز برای خریداری، بسته‌بندی و نگهداری یک کالای صادراتی همزمان مهیا و آماده شده است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

به‌راحتی این صفحه را به دوستان خودتان معرفی کنید!
مطالب بعدی را از دست ندهید!
تمام مطالب زعفرانت، در واقع یک سری مشاوره‌های رایگان هستند که از تحقیقات و تجربیات ده‌ها زعفران‌کار، زعفران‌فروش و زعفران‌پژوه برگرفته شده؛ برای شما که می‌خواهید درباره زعفران بیشتر بدانید. بنابراین اگر علاقه‌مند به دنبال کردن جدیدترین مطالب زعفرانت هستید، ما این کار را برایتان آسان‌تر کرده‌ایم. با عضویت در خبرنامه زعفرانت، همیشه شما را در جریان تازه‌ترین مطالبی که منتشر می‌کنیم، قرار می‌دهیم. در اینصورت هیچ مطلبی را از دست نخواهید داد.
آیکون نظر خودتان را درباره این مطلب بنویسید
captcha
=
برگشت به بالا