انواع زعفران چیست؟ (نامگذاری در بورس کالای ایران)

ارسال رایگان زعفران به سراسر ایران
  1. زعفرانت
  2. بلاگ
  3. معرفی
  4. انواع زعفران چیست؟ (نامگذاری در بورس کالای ایران)

انواع زعفران چیست؟ (نامگذاری در بورس کالای ایران)

انواع زعفران چیست؟ (نامگذاری در بورس کالای ایران)

با توجه به نیاز ایجاد بازاری متشکل و سازمان یافته برای تقابل آزاد عرضه و تقاضای کالاها، شرکت بورس کالای ایران به موجب ماده 58 قانون بازار اوراق بهادار از ابتدای مهر ماه 1386 فعالیت خود را آغاز کرد.

پیش‌تر سازمان کارگزاران بورس فلزات تهران در شهریور ماه ۱۳۸۲ به عنوان اولین بورس کالای کشور فعالیت خود را شروع کرده و پس از آن نیز سازمان کارگزاران بورس کالای کشاورزی در شهریور ماه ۱۳۸۳ شروع به فعالیت نموده بود.

با راه اندازی شرکت بورس کالای ایران، فعالیت دو بازار مذکور در قابل این بورس متمرکز شد.

در این مقاله سعی ما بر این است که نام های مختلف زعفران در بورس کالای ایران را معرفی کرده و کمک ‌کنیم تا بتوانید یک خرید آگاهانه و هدفمند داشته باشید. پس در ادامه با زعفرانت همراه باشید.

 ضمناً برای خرید زعفران اصل و باکیفیت هم، کافیست روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

محصولات و بازارها در بورس کالای ایران

بورس کالای ایران، زمینه معامله سه رده محصول شامل «محصولات صنعتی و معدنی» و «فرآورد‌ه‌های نفتی و پتروشیمی» و «محصولات کشاورزی» را فراهم می‌کند.

در عین حال معاملات در این بورس، در قالب سه بازار اصلی؛ یعنی «بازار فیزیکی یا همان نقدی» و «بازار مشتقه شامل قراردادهای آتی و اختیار معامله» و «بازار مالی شامل اوراق سلف استاندارد و گواهی سپرده کالایی» صورت می‌گیرد.

 محصولات و بازارها در بورس کالای ایران


زعفران در بورس کالای ایران

در بازار ایران و در مفاد استانداردهای موجود، زعفران با نام‌ های متفاوتی شناخته می ‌شود و مدل های مختلف و مشابه زیادی دارد.

همچنین جالب است بدانید که محصول زعفران، در بورس کالای ایران هم نام ­های متفاوتی دارد که همگی زیرمجموعه ۴ نوع اصلی هستند و فقط به ‌صورت سلیقه ­ای نام متفاوتی برایشان انتخاب شده.

معاملات زعفران در بورس کالای ایران در هر سه بازار مذکور، در حال انجام است که تاکنون دو نوع زعفران مورد معامله قرار گرفته است. از جمله:

۱ - زعفران رشته ­ای بریده درجه یک (زعفران پوشال معمولیِ معروف در بازار)

۲ - زعفران رشته ­ای بریده ممتاز (زعفران نگین معمولیِ معروف در بازار)

 زعفران در بورس کالای ایران


برای خرید زعفران «اصل» و «باکیفیت» کافیست روی دکمه زیر کلیک کنید.

به‌راحتی این صفحه را به دوستان خودتان معرفی کنید!
مطالب بعدی را از دست ندهید!
تمام مطالب زعفرانت، در واقع یک سری مشاوره‌های رایگان هستند که از تحقیقات و تجربیات ده‌ها زعفران‌کار، زعفران‌فروش و زعفران‌پژوه برگرفته شده؛ برای شما که می‌خواهید درباره زعفران بیشتر بدانید. بنابراین اگر علاقه‌مند به دنبال کردن جدیدترین مطالب زعفرانت هستید، ما این کار را برایتان آسان‌تر کرده‌ایم. با عضویت در خبرنامه زعفرانت، همیشه شما را در جریان تازه‌ترین مطالبی که منتشر می‌کنیم، قرار می‌دهیم. در اینصورت هیچ مطلبی را از دست نخواهید داد.
نظر خودتان را درباره این مطلب بنویسید
captcha
=

دسته‌بندی‌های‌ موضوعی بلاگ برای دسترسی سریع‌تر


برگشت به بالا