پیش بینی برداشت ۲۰ کیلوگرم زعفران از مزارع جوانرود

فروشگاه اینترنتی تخصصی زعفران زعفرانت

  1. خانه
  2. بلاگ
  3. پیش بینی برداشت ۲۰ کیلوگرم زعفران از مزارع جوانرود

پیش بینی برداشت ۲۰ کیلوگرم زعفران از مزارع جوانرود

پیش بینی برداشت ۲۰ کیلوگرم زعفران از مزارع جوانرود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جوانمرود سطح زیر کشت زعفران در این شهرستان را 12 هکتار اعلام کرد و گفت : پیش بینی می شود امسال 20 کیلو گرم زعفران از این مزارع برداشت شود.

افزود:سال گذشته حدود 9 هکتار از مزارع جوانرود زیر کشت زعفران رفت که از این میزان سطح زیر کشت 10 کیلوگرم زعفران برداشت شد.

وی اظهار داشت: امسال سطح زیر کشت زعفران در جوانرود ۱۲ هکتار است که دو هکتار از این مزارع بصورت مکانیزه کشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی جوانرود گفت: تلاش میشود با اجرای طرح توسعه‌ی کشت زعفران در سال‌های اینده بیش از ۲۰ هکتار از مزارع شهرستان زیر کشت این محصول رود.

ویسی هزینه‌ی پایین تولید و نگهداری، بالا بودن قیمت محصول در بازار، نیاز آبی کم این محصول و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در روستا‌ها را از مزایای کشت زعفران برشمرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما کرمانشاه

به‌راحتی این صفحه را به دوستان خودتان معرفی کنید!
مطالب بعدی را از دست ندهید!
تمام مطالب زعفرانت، در واقع یک سری مشاوره‌های رایگان هستند که از تحقیقات و تجربیات ده‌ها زعفران‌کار، زعفران‌فروش و زعفران‌پژوه برگرفته شده؛ برای شما که می‌خواهید درباره زعفران بیشتر بدانید. بنابراین اگر علاقه‌مند به دنبال کردن جدیدترین مطالب زعفرانت هستید، ما این کار را برایتان آسان‌تر کرده‌ایم. با عضویت در خبرنامه زعفرانت، همیشه شما را در جریان تازه‌ترین مطالبی که منتشر می‌کنیم، قرار می‌دهیم. در اینصورت هیچ مطلبی را از دست نخواهید داد.
آیکون نظر خودتان را درباره این مطلب بنویسید
captcha
=
برگشت به بالا