دعوت دوستان به زعفرانت

فروشگاه اینترنتی تخصصی زعفران زعفرانت

  1. خانه
  2. دعوت دوستان به زعفرانت

دعوت دوستان به زعفرانت

سیدمحمدصادق هاشمی هستم؛ مؤسس سایت زعفرانت.

در این بخش می‌خواهم چند کلمه صحبت خودمانی با هم داشته باشیم.

چند سال پیش ویدیویی کوتاه از طرف یکی از دوستانم دریافت کردم (نمی‌دانم آن زمان، از کدام پیام‌رسان استفاده می‌کردیم!!) که خیلی جالب بود و در من تأثیر زیادی گذاشت.

تا آنجایی که یادم می‌آید، آن زمان در کپشنِ این ویدیو، توضیحی نوشته بودند و داستانش را به داستان «بهشت و جهنم» ربط داده بودند که فکر می‌کنم اگر عمیق‌تر نگاه کنیم، خیلی هم بی‌ربط نیست!

اما لوگو و پیامی که با زبان انگلیسی در انتهای ویدیو نشان داده می‌شد، نشان‌دهندۀ این بود که این ویدیو با هدف دیگری ساخته شده است و آن پیام این بود :

«One Human Family, Food for All»


همین موضوع باعث شد تا در سایت‌های خارجی به دنبال نسخۀ اصلی آن، که احتمالاً کامل‌تر و باکیفیت تر است بگردم. با یک جستجوی مختصری که در سایت‌های خارجی و همچنین سایت آپارات داشتم، به نتایج مرتبطی رسیدم و البته از روی کامنت‌های کاربران متوجه شدم که بله! درست است! این مفهوم (توضیحات کپشن) ظاهراً با مفهوم و هدف اصلی سازندۀ آن ویدیو متفاوت بوده است!


و اما اصل قضیه از این قرار بود که :

سازمانی بین‌المللی به نام « کاریتاس » سازندۀ اصلی این ویدیو بوده که قصد داشته مردم را به کمک و حمایت از گرسنگان سراسر جهان تشویق و ترغیب کند. پروژه‌ای جهانی که مردم جهان را تشویق می‌کند، گرسنگی را تا 10 سال آینده در جهان ریشه‌کن کنند.

(گرچه به اعتقاد شخصی من ریشه‌کن کردن کردن مسائلی مثل فساد، گرسنگی، فقر و... ممکن نیست. البته درست است که میزان این موارد شاید با تلاش‌های بسیار زیاد افراد خیرخواه در سرتاسر جهان، کمتر شده؛ اما همۀ ما می‌دانیم که در طول تاریخ تاکنون هیچ‌کس موفق نشده این موضوعات را 100 درصد ریشه‌کن کند. بگذریم...)

توصیه می‌کنم حتماً این انیمیشن کوتاه و البته جذاب را که در ادامه قرار داده‌ام ببینید، اما اگر بخواهم برایتان توضیح بدهم :

این ویدیو، انیمیشنی بدون دیالوگ است که چند فرد لاغر را نشان می‌دهد که تلاش می‌کنند با قاشق‌هایی بیش از اندازه بزرگ، غذا بخورند. اما پس از مدتی متوجه می‌شوند که تنها رازِ از بین رفتن گرسنگی‌شان، این است که با کمک یکدیگر این کار را انجام دهند.

لورا شیهن، مسئول سازمان کاریتاس هم دربارۀ هدف این ویدیو گفته بود :

«همۀ ما انسان‌ها یک خانواده هستیم. کاری که هر انسانی انجام می‌دهد می‌تواند بر رفع گرسنگی افراد دیگر تأثیر داشته باشد، حتی اگر این ارتباط همیشه قابل‌ رؤیت نباشد اما وجود دارد.»


لورا شیهن همچنین در مصاحبه‌ای با CNA چنین گفته بود :

«مثال قاشق بزرگ در تمام فرهنگ‌ها و ادیان وجود دارد. این شیوه‌ای قدرتمند است که می‌گوید هر کسی غیر از خودش، باید به نیازهای دیگران نیز فکر و توجه کند. وقتی چیزی را می‌بخشید، مطمئناً چیزهای بیشتری به دست خواهید آورد و با ابراز محبت، محبت بیشتری دریافت خواهید کرد.»


بیشتر از این توضیح نمی‌دهم.

این انیمیشن جالب را ببینید و لذت ببرید. (من خودم این ویدیو را در لپ‌تاپم ذخیره کرده‌ام و هر از چند گاهی برای تلنگر زدن به خودم آن را مجدداً می‌بینم)

راستش را بخواهید به نظر من، کارهای ما در جهان دقیقاً مثل عملکرد یک بومرنگ است.

معرفی به دوستان

خیلی از ماها از قدیمی‌ها شنیده‌ایم که می‌گویند :

«از هر دستی بدهی، از همان دست می‌گیری»

این قضیه هم همان است دقیقاً.

چه بخواهیم چه نخواهیم، هر کاری که بکنیم (چه خوب؛ چه بد) در نهایت به خودمان برمی‌گردد.


من به شما کمک می‌کنم.

شما به من و دوستتان کمک می‌کنید.

...این چرخه ادامه پیدا می‌کند :)


دوست عزیزم.

همانطور که می‌دانید، مطالب زعفرانت در حال حاضر کاملاً رایگان است؛ اگرچه تهیه و تولید (و حتی انتشار در سایت) تمام مطالبی که در این سایت منتشر می‌شود و البته تجربیاتی که به پشتوانۀ آنها به دوستان مشاوره می‌دهم، برای من هزینه‌های مالی و زمانی زیادی دربرداشته و هنوز هم دارد.

بنابراین از شما می‌خواهم اگر از این مطالب استفاده کرده‌اید یا اینکه از من مشاوره گرفته‌اید و در کل، اگر «زعفرانت» برایتان مفید بوده، شما هم لطفاً به دوستتان کمک کنید تا با «زعفرانت» آشنا بشود.

اینکار مسلماً زمان زیادی از شما نخواهد گرفت، اما با انجام دادن اینکار توسط شما، چند اتفاق عالی و مثبت می‌افتد :

اول اینکه : بخاطر این کمک ساده اما در عین حال بزرگ و ارزشمند، بدون شک حس خوبی در درون‌تان ایجاد می شود. (واقعاً چه کسی هست که از کمک کردن لذت نبرد!؟)

دوم اینکه : با این کار به دوستتان کمک کرده‌اید تا دربارۀ مطالب مورد علاقه‌اش بیشتر بداند و شگفت زده شود و البته احتمالاً از اینکه به یادش بوده‌اید، خوشحال می‌شود.

سوم اینکه : به احتمال زیاد دوستتان بخاطر آموزش‌های این سایت، حداقل سوژۀ سودجویی برخی از فروشندگان نخواهد شد و خرید و فروش حرفه‌ای‌تر، هدفمندتر و سالم‌تری خواهد داشت. (کمک به دیگران)

چهارم اینکه : وقتی می‌بینم به درخواستم پاسخ مثبت داده‌اید، خستگی کار از تنم بیرون می‌رود. در اینصورت من را خوشحال و امیدوار می‌کنید تا بتوانم این روند را بیشتر و البته بهتر ادامه بدهم. (ادامۀ روند تولید مطالب آموزشی)

پنجم اینکه : دوستتان این کمک شما را جبران خواهد کرد و در موضوعات مورد علاقه‌تان، به شما پیشنهادهایی خواهد داد که ممکن است حتی سرنوشت‌تان را عوض کند. این در واقع همان قضیۀ بومرنگ است که بالاتر توضیح دادم. (خودم این مورد را بارها تجربه کرده‌ام و احتمالاً شما هم آن را قبلاً تجربه کرده‌اید.)

می‌خواهم همین الان زعفرانت را به دوستم معرفی کنم

راستی!
اگر در شبکه‌های اجتماعی مثل «اینستاگرام، تلگرام و...» فعال هستید، یا اینکه «سایت یا وبلاگ شخصی» دارید و یا حتی اگر در «انجمن‌ها و تالارهای گفت‌وگوی مختلف» فعالیت می‌کنید، از این عکس می‌توانید خیلی سریع برای دعوت دوستانتان به زعفرانت، استفاده کنید.
کپشن‌اش با خودتان :)

معرفی به دوستان

بی نهایت سپاسگزارم :)

برگشت به بالا