سطح کشت زعفران در باخرز افزایش یافت

فروشگاه اینترنتی تخصصی زعفران زعفرانت

  1. خانه
  2. بلاگ
  3. سطح کشت زعفران در باخرز افزایش یافت

سطح کشت زعفران در باخرز افزایش یافت

سطح کشت زعفران در باخرز افزایش یافت

سطح زیر کشت زعفران در باخرز با ۵۰۰ هکتار افزایش به چهار هزار و ۵۰۰ هکتار رسید که نسبت به سال زراعی گذشته ۱۲ درصد بیشتر شده است.

مدیر جهاد کشاورزی باخرز گفت: از این سطح زیر کشت چهار هزار هکتار بارور و ۵۰۰ هکتار غیر بارور است. به ازای هر هکتار زیر کشت زعفران ۱۵۰ نفر روز از مرحله کاشت تا برداشت آن مشغول کار می ‌شوند.

محمد دوستخواه احمدی افزود: عملکرد گل زعفران تر در کشتزار های باخرز در سال زراعی گذشته در هر هکتار به ۳۵۰ کیلوگرم رسید و در مجموع بیش از ۱۸ تن زعفران خشک در این شهرستان برداشت شد.

وی ادامه داد: کشت کشت زعفران با توجه به نیاز کم آن به آب، با استقبال شدید کشاورزان روبرو شده و به همین خاطر تامین کود های شیمیایی و ریز مغذی مورد نیاز، استفاده از روش های نوین آبیاری، مبارزه با علف های هرز، جلوگیری از چرای دام در مزارع و ارائه راهنمایی ها و توصیه‌ های فنی در راستای حمایت از زعفرانکاران صورت می‌گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی باخرز همچنین به بهره‌ منهدی هشت هزار خانواری شهرستان از این محصول اشاره و بیان کرد: پارسال میانگین تولید زعفران خشک در هر هکتار مزارع باخرز به چهار کیلو و ۵۰۰ گرم رسید.

وی گفت: سال زراعی جاری ۵۱۰ تن انواع کود شیمایی در بین کشاورزان زعفرانکاران باخرزی توزیع شد.

۸۵ درصد جمعیت باخرز به کشاورزی و دامپروری مشغول هستند، سالانه  ۲۵ نوع محصول زراعی و ۲۰ نوع محصول باغی در این شهرستان تولید می‌شود.

مرکز شهرستان ۵۸ هزار نفری باخرز در فاصله ۲۲۰ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

به‌راحتی این صفحه را به دوستان خودتان معرفی کنید!
مطالب بعدی را از دست ندهید!
تمام مطالب زعفرانت، در واقع یک سری مشاوره‌های رایگان هستند که از تحقیقات و تجربیات ده‌ها زعفران‌کار، زعفران‌فروش و زعفران‌پژوه برگرفته شده؛ برای شما که می‌خواهید درباره زعفران بیشتر بدانید. بنابراین اگر علاقه‌مند به دنبال کردن جدیدترین مطالب زعفرانت هستید، ما این کار را برایتان آسان‌تر کرده‌ایم. با عضویت در خبرنامه زعفرانت، همیشه شما را در جریان تازه‌ترین مطالبی که منتشر می‌کنیم، قرار می‌دهیم. در اینصورت هیچ مطلبی را از دست نخواهید داد.
آیکون نظر خودتان را درباره این مطلب بنویسید
captcha
=
برگشت به بالا