خرید زعفران اصل و باکیفیت

ارسال رایگان زعفران به سراسر ایران
  1. فروشگاه اینترنتی زعفرانت
  2. خرید زعفران
%10 تخفیف برای اولین خرید (بدون محدودیت)
کد تخفیف hi10
فیلتر های اعمال شده حذف همه فیلترها
دسته‌بندی
درجه کیفیت (میزان عطر و طعم و رنگ‌دهی)
وزن خالص رشته‌های زعفران
نوع بسته‌بندی
محدوده قیمت مورد نظر (تومان)

خرید زعفران

زعفران به روش ‌های مختلف و با اهداف متفاوتی خرید و فروش می ‌شود. خرید زعفران از کشاورز با هدف فرآوری و بسته‌ بندی؛ خرید زعفران از تولید کننده با هدف صادرات یا توزیع در بازار؛ و همچنین خرید اینترنتی زعفران توسط مصرف ‌کننده نهایی؛ از اشکال مختلف خرید زعفران است. ولی ما در این بخش از مطلب، مشخصاً به برخی از موارد مهم و تأثیرگذار خرید آنلاین زعفران با هدف مصرف می ‌پردازیم.

خرید زعفران قائنات

قبل از خرید زعفران ارگانیک یا بهترین زعفران موجود در بازار، باید بدانید که مرغوب‌ ترین زعفران ایران در کجا کشت می ‌شود و شرایط عرضه آن چگونه است؟
واژه «خرید» از متداول ‌ترین عبارات در هر چرخه اقتصادی است و در فرایند خرید زعفران نیز مهم‌ ترین عامل قبل از خرید «عرضه» است. عرضه یا همان فروش زعفران هم، دارای یک پیش ‌نیاز دیگر است که به محل تولید زعفران باز می‌ گردد.
زعفران در مناطق مختلف ایران و به روش‌ های متعددی کشت می ‌شود که بهترین زعفران ایران در شهر قائنات از توابع استان خراسان جنوبی تولید و عرضه می‌ شود. به همین دلیل است که همواره قائنات به منزله بهترین و باکیفیت ‌ترین عرضه‌ کننده طلای سرخ باکیفیت جهان، مطرح است. این منطقه علاوه بر دارا بودن بهترین جغرافیای کشت، قدیمی ‌ترین و با تجربه ‌ترین زعفران‌ کاران جهان را نیز در خود جای داده است.
پس در گام اول برای خرید بهترین زعفران، نام زعفران قائنات را جستجو و پرس ‌و جو کنید تا بهترین و باکیفیت ‌ترین خرید را انجام دهید.

خرید زعفران قاینات (از تولید کننده)

خرید زعفران در اندازه ‌های مختلف (از یک گرم تا چند کیلوگرم) به ‌صورت مستقیم امکان‌ پذیر است. خرید زعفران از تولید کننده به ‌صورت مستقیم، چند ویژگی برجسته دارد.
اول: خرید زعفران از تولید کننده بدون واسطه و در نتیجه با قیمت واقعی و منصفانه ‌تری به دست شما خواهد رسید.
دوم: تولید کننده، معمولاً زعفران تولید شده در همان سال را، عرضه کرده و از انبارداری زعفران خودداری می‌ کند.
سوم: کیفیت زعفران تولید کننده، کاملاً واقعی و منطبق با شرایط محصول است.
چهارم: با خرید زعفران از تولید کننده، می‌ توانید در هر اندازه و در بسته‌‌ بندی ‌های متفاوت، زعفران تهیه کنید.
پنجم: تولید کنندگان زعفران، معمولاً انواع مختلف زعفران را ارائه می‌ کنند. در صورتیکه فروشنده‌ صرف، معمولاً بیش از یک یا دو نوع زعفران عرضه نمی ‌کند.
ششم: تولید کننده زعفران، تمامی استانداردهای تولید و نگهداری و بسته‌ بندی و عرضه محصول را رعایت می ‌کند.

خرید زعفران از کشاورز

خرید زعفران از کشاورز یعنی زعفران فرآوری و بسته‌ بندی نشده. به همین دلیل خرید زعفران به‌ صورت مستقیم از کشاورز با هدف مصرف، معمولاً توجیه اقتصادی ندارد مگر این که در زمینه فرآوری، بسته‌ بندی و نگهداری زعفران تخصص کافی داشته باشید.
تولید زعفران یک فرایند چند مرحله‌ ای است که کشاورز اولین و اصلی ‌ترین حلقه این چرخه است. کشاورز با تولید کننده زعفران تفاوت دارد، چرا که زعفران محصولی است نیازمند به فرآوری، بسته‌ بندی و نگهداری تخصصی. کشاورز ممکن است تمام فرایند کاشت، داشت، برداشت، فرآوری، جداسازی، بسته‌ بندی و نگهداری زعفران را انجام دهد که در این صورت تولید کننده کامل قلمداد خواهد شد.
به دلیل چند مرحله‌ ای و پرهزینه بودن فرایند تولید زعفران، معمولاً عرضه زعفران بسته‌ بندی توسط خود کشاورزان صورت نمی‌ گیرد. در نتیجه وقتی خرید زعفران دسته یا هر نوع زعفران دیگری مستقیماً صورت گیرد، به دلیل این که تمام تمرکز کشاورز بر روی کاشت و داشت زعفران معطوف است، نمی‌ توان انتظار داشت که زعفران یکدست جداسازی شده با بسته‌ بندی حرفه ‌ای و اصولی، تحویل شما شود.

خرید زعفران عمده

خرید زعفران عمده می ‌تواند معانی مختلفی داشته باشد. تعداد زیاد از انواع زعفران در بسته‌ بندی ‌های کوچک جهت توزیع مجدد یا خرده‌ فروشی به‌ نوعی از خرید زعفران عمده است.
همچنین خرید بسته‌ های بزرگ زعفران در مقیاس کیلو هم خرید عمده زعفران محسوب می ‌شود.
یکی از مهم‌ ترین دلایلی که باعث شده است مصرف‌ کنندگان عادی کمتر رغبت به خرید زعفران فله‌ ای یا بسته‌ بندی نشده داشته باشند، امکان وجود ناخالصی یا زعفران تقلبی در عرضه فله‌ ای است. بنابراین توصیه می‌ شود که حتی زعفران عمده را به‌ صورت زعفران بسته‌ بندی شده خریداری نمایید.
قیمت مناسب، مهم‌ ترین مزیت خرید زعفران عمده است و طبیعی است که قیمت زعفران بسته بندی نیز همانند سایر محصولات، با خریدِ تیراژ بالا به حداقل قیمت ممکن تقلیل می ‌یابد.

خرید زعفران فله

خرید زعفران فله با خرید زعفران عمده، تفاوت دارد. زعفران فله یعنی زعفرانی که بدون بسته‌ بندی و کاملاً باز، صرفاً در یک بسته یا جعبه قابل‌ حمل عرضه می ‌شود. خریداران زعفران فله ‌ای خود در زمینه بسته‌ بندی، صادرات و تولید محصولات جانبی از زعفران فعالیت می ‌کنند.
زعفران فله ممکن است مستقیماً از خود کشاورز خریداری شده و جداسازی یا حتی خشک نشده باشد. کسی که زعفران فله خریداری می‌ کند ترجیحاً باید در زمینه فرآوری، جداسازی، نگهداری و بسته‌ بندی زعفران تخصص و تجربه کافی داشته باشد.
مصرف بالای زعفران به هیچ عنوان توجیه منطقی برای خرید زعفران فله نیست. چون نبود بسته‌ بندی مناسب و مجاورت مستقیم با عوامل محیطی، به شدت بر کیفیت زعفران تأثیر منفی می ‌گذارد.

مقایسه کنید

هنگام خرید هر محصول از بازار، پارامترهایی وجود دارند که توجه به آن ‌ها، تصمیم ‌گیری نهایی را در خصوص چگونگی خرید و انتخاب آن محصول آسان ‌تر می ‌کند.
خرید زعفران درجه 1 از زعفرانت نیز، تفاوت‌ هایی با خرید حضوری از بازار دارد، که ممکن است همین تفاوت ‌ها، باعث برتری یک روش خرید نسبت به روش دیگر باشد.
البته باید توجه کنید که فراهم کردن برخی از پارامترها، شاید به سختی برای عموم مردم (کسانی که آشنایی حرفه ‌ای با زعفران ندارند) امکان‌ پذیر باشد، زیرا زمان ‌بر و هزینه ‌بر است.
اکنون انتخاب با شما است. خرید آنلاین از زعفرانت، یا خرید حضوری از بازار!

مشکلات و موانع رایج در فرایند خرید زعفران

تا کنون چند بار با این مشکلات رو به ‌رو شده ‌اید؟
- پس از خرید زعفران و مصرف آن، متوجه کیفیت پایین، رنگدهی کم و عطر و طعم نامناسب محصول شده ‌اید.
- همیشه برای خرید زعفران، بایستی به‌ صورت حضوری به بازار مراجعه می کردید و نیاز به حضور شما شدیداً احساس می ‌شد.
- پس از پرداخت هزینه‌ ای معادل با هزینه زعفران اصل، متوجه تقلبی بودن زعفران و یا کیفیت نامطلوب آن شده ‌اید.
- مدت زمان زیادی را برای پیدا کردن فروشنده‌ ای مطمئن و زعفرانی با بسته‌ بندی زیبا صرف کرده‌ اید.
- برای آن که از مرغوبیت زعفران یک فروشنده و یا برند زعفران اطمینان یابید، مجبور به آزمون و خطا و یا خرید حجم کم در دفعات زیاد شده ‌اید.
- به دلیل آن که زعفران دارای عطر و طعم مناسبی نبوده و رنگدهی کمی داشته است، مجبور به استفاده از مقدار زیاد آن، در هر بار مصرف شده ‌اید، در نتیجه زعفران شما، زود به اتمام رسیده است.
- در خصوص کیفیت زعفرانی که قصد خرید آن را داشته‌ اید، همواره نگران بوده ‌اید.

خواص زعفران چیست؟

زعفران علاوه بر عطر، طعم و رنگ‌دهی خاص و منحصر‌به‌فرد خود، خواص فراوانی به لحاظ دارویی و درمانی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به بهبود سیستم گوارش، افزایش اشتهاء، درمان سریع‌تر سرفه و سرماخوردگی، از بین بردن اسید معده و نفخ معده، درمان اختلالات مثانه و کبد و کلیه و همچنین کاهش درد قاعدگی اشاره کرد.

مضرات زعفران چیست؟

درباره مضرات زعفران، اگرچه باید به تحقیقات رسمی استناد ‌شود اما به‌طور عمومی گفته می‌شود که در دوران بارداری و شیردهی و همچنین کسانی که تحت درمان بیماری‌های خاص هستند باید زیر نظر پزشک و با احتیاط مصرف کنند.

قیمت زعفران بسته‌بندی و کیلویی چقدر است؟

زعفران صرف‌نظر از نوع، در وزن‌های مختلف بسته‌بندی و توزیع می‌شود. طبیعی است که هرچقدر وزن یک بسته افزایش یابد هزینه بسته‌بندی کاهش پیدا می‌کند. قیمت زعفران تابع میزان عرضه و تقاضا، نرخ ارز، شرایط کشت، میزان بارندگی سالانه، میزان صادرات به کشورهای خارجی و همچنین هزینه‌های جانبی فرآوری، نگهداری و بسته‌بندی و موارد متغیر دیگر است. بر همین اساس، همواره می‌توانید آخرین قیمت‌های زعفران را در زعفرانت استعلام و با اطمینان کامل از قمیت روز زعفران، آن را خریداری کنید.

کیفیت زعفران

میزان رنگ‌دهی و عطر و طعم، سه شاخص مهم تعیین‌کننده کیفیت زعفران است. با اندازه‌گیری این شاخص‌ها، زعفرانت تمامی محصولات خود (زعفران سرگل یا زعفران دسته) را با درجه‌های کیفی صادراتی، ممتاز و درجه یک (سوپر استاندارد) عرضه می‌کند. علاوه بر کیفیت بالای عطر و طعم و رنگ‌دهی زعفران، همچنین از مهم‌ترین معیارهای دیگری که زعفرانت در تأمین و عرضه زعفران به آن توجه ویژه دارد: اصل و خالص بودن زعفران، کیفیت ظاهری عالی رشته‌های زعفران، اصالت و یکدست بودن رشته‌های زعفران، تازه و امسالی بودن زعفران، و کاشت ارگانیک و طبیعی زعفران است.

خرید اینترنتی زعفران

خرید آنلاین زعفران از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر، باعث می‌شود بتوانید به‌راحتی زعفران را دقیقاً از مرکز تولید آن خریداری کنید. حذف واسطه‌ها و خرید مستقیم از کشاورز زعفران‌کار توسط کارشناسان خبره، نه‌تنها باعث می‌شود زعفران را با قیمت واقعی خریداری کنید، بلکه اطمینان خواهید داشت که محصولِ خالص، باکیفیت و با ضمانت خریداری خواهید کرد. اگر هم مشتری پرمصرف یا خریدار وفادار این محصول باشید، می‌توانید همیشه از تخفیف‌ها‌ی ارائه شده در زعفرانت استفاده کنید.

قیمت تمام محصولات، بر اساس آخرین تغییر قیمت اعلام‌شدۀ بازار زعفران، در روز شنبه 1401/07/09 به‌روزرسانی شده است.


برگشت به بالا